Rodzaje kasków rowerowych

Każdy rowerzysta doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak ważne jest bezpieczeństwo podczas jazdy. Dlatego każdy z nich wsiadając na rower wyposażony jest w wiele elementów ochronnych. Są to np. ochraniacze na łokcie czy kolana. Jednak najważniejszym elementem ochronnym jest oczywiście kask.

Kask MTB
Na rynku akcesoriów rowerowych znaleźć można kilka rodzajów kasków. Ich wybór zależy o typu jazdy jaką dany rowerzysta preferuje. Jednym z najczęściej wybieranych kasków jest kask MTB. Kask ten charakteryzuje się obecnością daszka na przedzie. Głównym jego zadaniem jest ochrona oczu rowerzysty, np. przed promieniami słonecznymi.

Kask miejski
Wybierając kaski rowerowe warto także zwrócić uwagę na kask miejski. Kask ten charakteryzuje się przede wszystkim tym, iż posiada dodatkowe elementy odblaskowe, które skutecznie zwiększają bezpieczeństwo rowerzysty podczas jazdy po zmroku.

Kask szosowy
Warto zwrócić także uwagę na kaski szosowe. W swoim wyglądzie kask ten jest bardzo podobny do kasku MTB. Jedyna różnica polega na tym, iż kask szosowy nie posiada daszku z przodu kasku.

Kask Full Face
Jak widać kaski rowerowe są bardzo różne. Bardzo ciekawym typem kasku jest kask Full Face. Przypomina on nieco kask motocyklowy. Jego głównym zadaniem jest ochrona nie tylko samej głowy, ale także jej okolic. Bardzo często do jazdy w tym kasku używa się także gogli na oczy. Jest to kask typowo sportowy.