Sprawdzone pedały platformowe MTB do Twojego jednośladu

Wybór pedałów platformowych obecnie jest dość szeroki. Możliwe jest dobranie ich do roweru typu MTB. Pedały platformowe powinny być przede wszystkim wytrzymałe oraz funkcjonalne. Bardzo istotna jest przyjemna jazda na rowerze.

Dobrej jakości pedały platformowe MTB

Okazuje się, że piny to jeden z najistotniejszych składników pedałów platformowych. Przede wszystkim są małe. Mowa tutaj o wystających elementach, które do złudzenia przypominają śrubki. Nierzadko są zintegrowane z platformą bądź wymienne. Trzeba wiedzieć, że ich funkcją jest zapewnienie właściwej przyczepności oraz dobrego przylegania butów do pedałów. W konsekwencji jazda na jednośladzie będzie bezpieczna, a kontrola nad rowerem znacznie lepsza niż w przypadku zastosowania standardowych platform. Dobrej jakości platformowe pedały MTB można zakupić w wielu sklepach kolarskich. Najlepiej postawić na renomowanego producenta, gdyż jakość zawsze jest na pierwszym miejscu.

pedały platformowe MTB

Piny w pedałach – jakie są najlepsze?

Sporo osób zastanawia się, jak wygląda kwestia pinów w pedałach platformowych. Okazuje się, że mogą być zarówno zintegrowane, jak i wymienne. Wymiary platform są ważne. Trzeba wiedzieć o tym, że jest to kluczowy czynnik. Im większa jest szerokość pedałów, tym lepszą przyczepność można uzyskać. Wpłynie to na stabilną jazdę na rowerze. Dzięki temu będzie ona bezpieczna, co powinno być przecież kwestią priorytetową dla każdego fana rowerów. Warto zaznaczyć, że dzięki dobrym pedałom platformowych rowerzysta bez kłopotu oprze na nich całą swoją przednią część stopy, co pozwoli na zwiększenie efektywności nacisku, a co za tym idzie – wpłynie też na wygodę oraz płynne pedałowanie. Pedały platformowe MTB od lat są chętnie kupowane przez rowerzystów. Dzięki nim można bezpiecznie jeździć po nieco trudniejszych szlakach.