Elektryczne deskorolki cieszą się rosnącą popularnością. Najprawdopodobniej w następnych latach będzie ona wciąż rosła, bo takie deski to gadżet, który spodoba się nastolatkom oraz dorosłym. Jazda na takiej desce to świetna zabawa, a równocześnie sposób na szybkie dostanie się do celu. Jak zbudowane są deskorolki?
Budowa silnika i akumulatora
Sercem deski elektrycznej (https://www.emanta.pl/deski-elektryczne) jest oczywiście silnik elektryczny i zasilającego go akumulatory. To właśnie dzięki nim deskorolka może się poruszać. Akumulatory są dwa – po jednym na każdym z podestów. Pozwala to na równe rozłożenie ich wagi i ułatwia używanie deskorolki. W zależności od pojemności akumulatorów oraz mocy silnika deskorolka elektryczna może mieć określony przez producenta zasięg. Warto zwrócić na niego uwagę jeszcze przed zakupem. W ten sposób można wybrać model, który spełni wszystkie oczekiwania użytkownika i umożliwi mu świetną zabawę.
Wbudowane dwa podesty
Deska elektryczna różni się od swoich odpowiedników pozbawionych silników. Zwykła deskorolka to jedna deska wyposażona w kółka. W przypadku modeli elektrycznych sprawa jest dużo bardziej skomplikowana. Deskorolka jest złożona z dwóch podestów, które są ze sobą połączone. Każdy z podestów porusza się niezależnie. Oznacza to, że do poruszania się na deskorolce elektrycznej potrzeba opanować bardzo dobrze umiejętność utrzymywania równowagi. Żeby poruszać się do przodu, trzeba pochylić podesty do przodu. Pochylenie ich w tył spowoduje cofanie, a pochylenie tylko jednego sprawi, że elektryczna deskorolka skręci.