Jaki rower crossowy kupić?

Absolutnym hitem ostatnich miesięcy jest rower crossowy damski. Tego rodzaju rower sprawdzi się doskonale nie tylko w warunkach miejskich, ale również terenowych. Nie tylko w wersji damskiej, ale również męskiej dostępne są rowery crossowe.

Zakup roweru

W tym artykule wymienimy największe zalety rowerów crossowych. Rower crossowy jest doskonały dla osób, które nie mogą zdecydować się pomiędzy rowerem miejskim a górskim. Wybór rowerów jest naprawdę bardzo duży, dlatego każdy bez większego problemu powinien znaleźć coś dla siebie. Niezwykle komfortowa oraz bezproblemowa jest jazda na tego typu rowerze. Podczas przemieszczania się po wiejskich drogach doskonale sprawdzi się rower crossowy. Takie drogi mają z reguły nierówny teren, dlatego są dosyć wymagające. Warto podkreślić, że rowery crossowe mają bardzo podobne ramy do rowerów szosowych. Rower crossowy męski jest z reguły droższy i większy. Opony w rowerach crossowych są trochę węższe, a bieżnik nie jest tak agresywny. Zarówno rowery crossowe damskie oraz męskie sprawdzą się doskonale na leśnych ścieżkach.

rower crossowy damski

Wybór roweru crossowego

Wśród cech charakterystycznych można wymienić kierownicę z regulowanym mostkiem, duże koła, aerodynamiczną ramę oraz uniwersalny bieżnik. Najlepiej zakupić rower u sprawdzonego i renomowanego producenta, który wiele lat działa na rynku i cieszy się naprawdę dobrą opinią. Różnice między rowerem damskim oraz męskim powoli się zacierają. Chodzi tu przede wszystkim o budowę ramy. W przypadku rowerów crossowych damskich różnice są jednak cały czas dobrze widoczne. Jeśli przyjrzymy się górskim rowerom męskim to zauważymy, że górna rama jest opuszczona trochę niżej. Komfortowa jazda jest efektem użycia nowoczesnej technologii obróbki spawaniem. Ułatwia to zeskoczenie z roweru, więc w ten sposób podnosimy bezpieczeństwo jazdy. Teraz już wiesz, jak wybrać rower crossowy.