Praktyczne porady dotyczące spodni rowerowych

Spodnie rowerowe

Wielu rowerzystów wybiera spodnie rowerowe przypadkowo i bez większego przemyślenia, czym się one powinny charakteryzować. Jest to poważny błąd, ponieważ spodnie te mogą nie tylko wpłynąć na wygodę, lecz również nawet bezpieczeństwo jazdy na rowerze. O czym zatem trzeba pamiętać, gdy się ich szuka w sklepach?

Dobór spodni do pory roku

Podstawową sprawą jeśli chodzi o wybranie spodni rowerowych, jest to, aby dopasować je do warunków pogodowych, w których będzie się jeździło na rowerze. Mowa tu jest przede wszystkim o warunkach letnich i zimowych.
To, co jest ważne w przypadku takich spodni, to przede wszystkim ich długość. W przypadku, gdy pogoda jest nieco chłodniejsza, poleca się wybrać spodnie dłuższe, sięgające nawet do kostek. Jeśli natomiast temperatura jest wyższa i typowo letnia, dobrym wyjściem będą spodnie krótkie, często nawet nieprzekraczające kolan. Ciekawe modele spodni kolarskich można znaleźć tutaj.

Spodnie rowerowe

Amortyzacja pośladków

Z pewnością każdy rowerzysta przynajmniej raz spotkał się z sytuacją, gdy po długiej jeździe na rowerze bardzo mocno odczuwał on ból pośladków od siodełka. Nie jest to niczym niezwykłym, a klasycznym otarciem i obiciem pośladków w wyniku długotrwałej jazdy. Można oczywiście tego uniknąć, jeśli tylko będzie się miało na sobie specjalne spodnie rowerowe z dodatkową amortyzacją na pośladkach. Dzięki niej nawet bardzo długa i wymagająca jazda na rowerze nie powinna przynieść ze sobą żadnego bólu i nieprzyjemnych dolegliwości z tego rejonu ciała. Dzięki temu jazda na rowerze stanie się przyjemniejsza, lecz również bezpieczniejsza.