Specialized – sprawdzona marka

Specialized to amerykańska firma, która jest jednym z największych i najbardziej znanych producentów rowerów na świecie. Specjalizuje się w każdej gałęzi przemysłu rowerowego. Tworzy modele we wszystkich segmentach. Nie ma grupy klientów, którzy by nie używali rowerów tej marki. Od amatorskich rajdów i wycieczek turystycznych po występy w pro peletonie przez zawodowców. Rowery Specialized wszędzie się sprawdzają i dają niesamowitą satysfakcję z jazdy.

Rower Specialized – zastosowane technologie

rower

W rowerze Specialized wykorzystuje najnowsze zdobycze technologii. Maszyny te potrafią zapewniać niesamowite osiągi. W aluminiowych ramach spawy są tak cieniowane, że praktycznie są niewidoczne. Pozwala na to specjalna technika wodnej obróbki. Używany w zawodach XC rower Specialized ma zastosowany myślący amortyzator, który został wprowadzony jako pierwszy w historii już w 2002 roku. To technologia Brain, która uaktywnia amortyzator w zależności od siły działającej na niego. Szybko reaguje on przy wybieraniu dziur, a przy nacisku wywołanym przez pedałowanie pomaga w stabilności.

Specialized i jego wewnętrzny podział rowerów

Producent stosuje w swoim wielkim asortymencie specjalne nazewnictwo. Jest to podział na dwie główne kategorie. Rowery Specialized oznaczone symbolem S-Works to sprzęt dla najbardziej wymagających, zaawansowanych rowerzystów oraz dla sportowców. Rowery, które nie mają tego oznaczenia, dedykowane są dla wszystkich amatorów i miłośników jednośladów. S-Works to unikalny znak, którym szczyci się każdy zaawansowany technologicznie rower Specialized. Do produkcji tych maszyn firma wykorzystuje własny tunel aerodynamiczny zlokalizowany w Stanach Zjednoczonych. Pozwala on dopieścić każdy szczegół w rowerach szosowych, gdzie główną rolę za osiągi odgrywa aerodynamika.