Giant rowery elektryczne sprzedają się coraz lepiej

Wyniki sprzedaży segmentu rowerów elektrycznych są coraz lepsze. Polacy zaczynają doceniać zalety wsparcia elektrycznego. Na rynku mamy do wyboru wiele różnych rozwiązań. Dobrze zrobić mały przegląd, aby wybrać odpowiedni model dla siebie.

Rowery elektryczne Giant z centralnym silnikiem

W rowerze elektrycznym mamy do dyspozycji silnik, zwany potocznie motorem, który może być umiejscowiony w dwóch miejscach. Najpopularniejsze, fabrycznie montowane silniki centralne cechują się lepszym wyważaniem. Niski środek ciężkości pozwoli łatwiej manewrować samym rowerem, co będzie miało szczególne znaczenie w mieście. Drugą możliwością, nie tak często stosowaną, to silnik umieszczony w tylnej piaście. To rozwiązanie raczej dla samodzielnym elektryfikacji rowerów.

Zasięg roweru elektrycznego na różnych stopniach wspomagania

Mając możliwość skorzystania z dodatkowej mocy elektrycznej mamy do wyboru z reguły 3 stopnie wspomagania. Najbardziej ekonomiczny pozwoli najczęściej na przejechanie nawet ponad 100-120 kilometrów. Na średnim stopniu wartości te wahają się w granicach 80-90km, ponieważ Giant rowery zużywają wtedy więcej energii, aby utrzymać wyższą prędkość. Najszybszy stopień wspomagania pozwoli utrzymać prędkość na poziomie 25 km/h przez cały czas, ale okupione będzie to zasięgiem na poziomie zaledwie 50-70km. Oczywiście dane te są ogólne i odnoszą się do jazdy w raczej płaskim terenie. Jak e-bike zachowa się w górach jest trudne do przewidzenia.