Nowe propozycje dla rowerzystów

Od kilku lat można śledzić stale rosnącą popularność nowoczesnych rozwiązań i to w różnych dziedzinach sportu. Kolarstwo, w tym przypadku zupełnie nie odstaje. Zarówno w sieci, jak i w profesjonalnych sklepach rowerowych można spotkać się z rowerami dzięki którym jazda na nich nie wymaga dużego nakładu sił. O czym mowa?

Rowery oszczędzające rowerzystę

Mowa w tym przypadku o rowerach posiadających dodatkowy napęd elektryczny. Rower elektryczny to nie mały wydatek. Koszt takiego sprzętu zamyka się w granicach od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Ostateczna cena jaką przyjdzie zapłacić uzależniona jest od bardzo wielu kwestii. W pierwszej kolejności trzeba wziąć pod uwagę renomę marki producenta. Kupując produkt nieznanej marki, szczególnie jeżeli ksi on niską ceną, warto pomyśleć, dlaczego ta cena jest aż tak niska w porównaniu z innymi. Może się bowiem okazać, że rower został wykonany z materiałów słabej jakości i nie posłuży nazbyt długo.

Rodzaj napędu

Na rynku rowerów elektrycznych najpopularniejsze są dwa rozwiązania jeżeli chodzi o zasilanie bateriami roweru. W pierwszym przypadku bateria została wbudowana w ramę roweru i aby ją naładować trzeba otworzyć specjalną klapkę i podpiąć kabel zasilający. W drugim przypadku, bateria znajduje się na siodełku. Jedno i drugie rozwiązanie jest zarówno trwałe, jak i wygodne w użytkowaniu, rowery elektryczne z wbudowaną baterią są nieco droższe.