Rower do treningu triathlonowego

Triathlon z roku na rok staje się coraz bardziej popularną formą aktywności fizycznej. Jedni traktują go zupełnie amatorsko, z kolei inni przygotowują się sumiennie do każdych zawodów. Niezależnie od tego na jakim poziomie uprawia się ten sport, to trzeba przyznać że w codziennych treningach konieczna jest doskonała aktywność fizyczna oraz sprzęt dobrej jakości. Najwięcej wydatków związanych będzie z treningiem kolarskim.

Jaki rower wybrać do triathlonu?

Rowery triathlonowe to sprzęt bardzo zaawansowany technologicznie. Już na pierwszy rzut oka wyróżniają się one specyficzną budową i wykończeniem. Osoby początkujące nie potrzebują roweru triathlonowego z górnej półki cenowej. Zupełnie wystarczający będzie sprzęt podstawowy. Warto też ewentualnie rozważyć zakup używanego sprzętu rowerowego.

Na co zwrócić uwagę?

Kupując rower triathlonowy warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Są one bardzo podobne do tych, na jakie zwraca się uwagę kupując każdy inny rower. Chodzi mianowicie o dobry dobór rozmiaru. Jeżeli kupi się zbyt duży albo za mały rower to jazda na nim będzie nie tylko niewygodna lecz też może to mieć znaczący wpływ na uzyskiwanie mało satysfakcjonujących wyników sportowych. W razie kłopotów z ustaleniem właściwego rozmiaru można o pomoc poprosić pracownika sklepu rowerowego lub zapoznać się z rozpiską rozmiarów sprzętu, która udostępniana jest na stronach internetowych większości producentów.