Dodatkowe funkcje kamery sportowej

Od wielu już lat kamery sportowe cieszą się niezwykłą popularnością. Używa ich wielu sportowców, w tym oczywiście tych uprawiających sport amatorsko. Oprócz samej kamery warto także zadbać o jej wyposażenie, konkretnie o dodatkowe wyposażenie, dzięki któremu nagrania stać się mogą jeszcze lepsze.

kamerki sportowe

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę czy kamera ma wbudowany GPS. Pamiętać należy, iż jest to kamera sportowa. Nagrania mogą zatem odbywać się w wielu różnych miejscach. GPS może być w tej sytuacji niezwykle pomocny.

Warto także pamiętać o możliwości połączenie z Internetem. Mowa tu oczywiście o wi-fi. Dzięki tej opcji wszystkie obrazy zaraz po nagraniu będzie można przesłać do sieci i podzielić się nimi z przyjaciółmi. Jeśli jesteśmy przy możliwości połączenia z siecią to warto wspomnieć o funkcji nagrywania live. Dzięki temu wszelkie wyczyny sportowe będzie można prezentować w sieci na żywo.

Kamera sportowa manta.com.pl

Dobre kamerki sportowe powinny posiadać także pilota zdalnego sterowania. Dzięki niemu możliwa będzie bezprzewodowa i bezdotykowa komunikacja z kamerą. Pozwala to np. na sterowanie kamerą umieszczoną na kasku.

Pamiętać należy także o mikrofonie. Mogłoby to się wydawać oczywiste, jednak pamiętać należy, iż nie wszystkie kamery sportowe wyposażone są w mikrofon. Jeśli zależy nam na nagrywaniu nie tylko obrazu, ale także i dźwięku sprawdzić należy, czy wybrana przez nas kamera posiada wbudowany mikrofon.