Kluczowe funkcje i parametry elektrycznej hulajnogi

Większość osób wybierając hulajnogę elektryczną zwraca uwagę jedynie na jej design, jakość wykonania, prędkość oraz cenę. Aby wybrać wysokiej jakości sprzęt, który nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie należy zwrócić uwagę na kilka innych elementów, które odgrywają kluczową rolę.

Jaka wielkość kół?

Dla osób dorosłych najlepszym wyborem jest niezawodna elektryczna hulajnoga z kołami o rozmiarze 8-cali. W przestrzeni miejskiej doskonale sprawdzą się także koła 8,5 calowe, które zapewnią odpowiedni komfort jazdy i bezpieczeństwo. Koła o mniejszej średnicy zarezerwowane są z kolei dla młodzieży i małych dzieci.

Waga i udźwig hulajnogi

Każda profesjonalna elektryczna hulajnoga ma maksymalny udźwig, którego w żadnym przypadku nie można przekroczyć. Mało osób zdaje sobie sprawę także z tego, aby zwracać uwagę na wagę hulajnogi. Jak łatwo się domyślić wnoszenie ciężkiej hulajnogi na wysokie piętro nie należy do najprzyjemniejszych zadań. Jeżeli chodzi o maksymalny ciężar, to większość modeli jest w stanie utrzymać pasażerów o wadze do 100 kg.

Praktyczny tempomat

Nowoczesna elektryczna hulajnoga może posiadać także tempomat. Funkcja ta jest niesłychanie przydatna przede wszystkim w mieście albo przy dłuższych trasach. Jazda przez kilka kilometrów ze stale skręconym nadgarstkiem nie należy do przyjemności, dlatego też sprawny tempomat, może okazać się bardzo przydatny. Oryginalna hulajnoga od renomowanego producenta jest jedną z tych inwestycji na której nigdy nie warto oszczędzać.