Podstawowa odzież rowerowa

Za każdym razem, gdy wychodzimy z domu, zastanawiamy się, w co się ubrać. W końcu, aby czuć się komfortowo, ważne jest utrzymanie równowagi temperaturowej – nie przegrzać się, ale też nie zmarznąć. I nie trzeba dodawać, że każdy chce wyglądać pięknie.

W przypadku jazdy na rowerze równie ważne jest znalezienie odpowiednich ubrań takich jak spodnie rowerowe do każdych warunków pogodowych. Wyobraź sobie, że kończysz poranną kawę, jest jasny dzień, kuchnia jest zalana jasnym światłem słonecznym, a termometr pokazuje +20C. Kończąc śniadanie, zakładasz koszulkę i spodenki, bierzesz rower i ruszasz w drogę. Na zewnątrz spotyka cię silny powiew wiatru. W tym momencie do Ciebie należy decyzja, czy powinieneś wrócić do domu i kupić wiatrówkę, czy zostać na zewnątrz na mrozie.

Spodnie rowerowe dostosowane do różnych warunków pogody

Jazda na rowerze to intensywna, szybka jazda, więc spodnie rowerowe powinny być lekkie, aby uniknąć przegrzania.

Trening wieczorowy i nocny w temperaturze 15-20 stopni

Po pierwsze, aby bezpiecznie jeździć wieczorem i nocą, ubrania muszą być wyposażone w odblaski. Po drugie, wieczorem i w nocy powietrze wydaje się chłodniejsze, dlatego długie spodnie rowerowe będą idealne na podróż w tych warunkach. Wstawki wentylacyjne utrzymują równowagę temperatury, a dzięki odblaskowym wyściółkom będziesz dobrze widoczny w reflektorach. W ciągu dnia intensywne słońce wytwarza dodatkowe ciepło, które znika wraz z zachodem słońca. 

Jazda cykliczna w temperaturze od 20 do 25 stopni Celsjusza

W gorący, pogodny dzień do intensywnej jazdy wystarczą krótkie spodenki kolarskie i koszulka rowerowa. Ważne jest, aby odzież zapewniała dobrą wentylację, a nie ciepło.

odzież rowerowa

Deszczowy dzień z temperaturą powyżej 20-25 stopni Celsjusza i ulewą

To samo dotyczy deszczu. Letni deszcz w upalny dzień przyjemnie chłodzi nagrzane szybką jazdą karoserię roweru. A ponieważ większość spodni rowerowych jest wykonana z szybkoschnącego materiału, szybko schną po ustaniu deszczu. Niemniej, jednak jeśli za oknem zobaczysz ciężkie ciemne chmury, a prognoza pogody zapowiada burzowe opady, na zewnątrz jest duszno, a powietrze „unosi się” – to oznacza, że może rozpocząć się silna burza z burzą.