Bidon rowerowy: bez niego ani rusz!

Kto sporo czasu spędza na rowerowych wycieczkach, ten doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważnym dodatkiem jest bidon. Dlaczego warto zainwestować w taki dodatek? Czym kierować się przy jego wyborze?

Bidon i jego znaczenie

Możliwość przewożenia zapasu wody w taki sposób, by móc się jej napić bez konieczności przerywania jazdy – oto podstawowe zadanie, jakie ma spełniać bidon rowerowy Camelbak (https://www.dobrerowery.pl/bidony-buklaki/0,camelbak) jest jedną z marek, która oferuje rowerzystom szeroki takich pojemników. Bidony o pojemności dochodzącej nawet do 750 ml, wyróżniające się poręcznością oraz ergonomicznymi kształtami – oto cenne wsparcie dla każdego, kto na rowerze spędza sporo czasu.

Jakie rodzaje bidonów są dostępne na polskim rynku?

Na polskim rynku nie brak bidonów wykonanych z aluminium, choć miłośnicy dłuższych wypraw chętniej korzystają z tych bidonów rowerowych Camelbak, które zostały wykonane z tworzyw sztucznych. Są one lżejsze, dzięki czemu lepiej sprawdzają się na długich trasach. Przy wyborze bidonu na rower warto też zwrócić uwagę na to, czy materiał, z którego został on wykonany, nie zawiera takich materiałów jak BPA, BPF i BPS. Takie dodatki mogą w istotny sposób wpływać na smak płynów – niestety, niezbyt korzystnie.

Przy kupowaniu bidonu warto też zwrócić uwagę na jego właściwości termiczne. Jest to cecha bardzo ważna dla tych, którzy sporo podróżują w okresie letnim, gdy dostęp do dobrze schłodzonej wody staje się kwestią niezwykle istotną.