Test skuterów elektrycznych

O samochodach elektrycznych powiedziano już bardzo dużo i wyprodukowano też dużo już tego typu pojazdów. Jednak wciąż są one bardzo drogie i trudno dostępne na kieszeń zwykłego Kowalskiego. Alternatywą dla spalinowych motocykli czy też dla rowerów mogą być skutery elektryczne. Jest to przykład pojazdów tanich i bezpiecznych, a ich eksploatacja też nie jest zbyt kosztowna.

Skuter elektryczny – jaki jest?

Skuter elektryczny (https://www.emanta.pl/hulajnogi-elektryczne/mes127-skuter-elektryczny) jest bezpieczny i wygodny. Można się do niego przekonać i może być idealnym, prywatnym środkiem transportu po mieście. W celu jego oceny najlepiej jest się przyjrzeć trzem podstawowym sprawom:
– ładowaniu,
– zasięgowi,
– prędkości maksymalnej.

Najważniejszy jest zasięg każdego pojazdu elektrycznego. Bez względu czy będzie to hulajnoga, auto czy skuter elektryczny, gdy pojazd stanie w trasie, będzie to nieprzyjemna niespodzianka. Zasięg pojazdu musi być indywidualnie sprawdzony z pozostawieniem odpowiedniego marginesu. Pamiętać bowiem należy, że jeszcze nie wszędzie są gniazda do ładowania, a bezwładny skuter jest ciężki do przeniesienia.

Ładowanie

Elektryczny skuter ładuje się około 6 godzin z gniazdka. Istnieją modele, które mają wyciągany akumulator i można go naładować w domu. W celu uniknięcia nieprzewidzianych niespodzianek zawsze trzeba dokładnie poznać parametry swojego skutera elektrycznego.
Korzystając ze skutera trzeba też poznać jego prędkość maksymalną i to jak w danej prędkości zachowuje się pojazd.
Jeśli chodzi o skutery elektryczne, to są to pojazdy przyjazne swojemu użytkownikowi.