Jaka pompka do roweru jest najlepsza?

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się pompki do roweru. Jest to podstawowe akcesorium każdego rowerzysty. Najczęściej kupowane są pompki ręczne oraz duże pompki podłogowe. Wiele osób nie wie jak wybrać pompkę do roweru.

Zakup pompki ręcznej

Warto mieć na uwadze, że pompki ręczne można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie, ponieważ są kompaktowe i niezwykle komfortowe w użytkowaniu. Są też tanie, ponieważ klasyczną pompkę można kupić już za kilkadziesiąt złotych, więc nie jest to raczej dla nikogo duży wydatek. Najważniejszą czynnością konserwacyjną użytkowników jednośladów jest kontrolowanie stanu kół. Od prawidłowego ciśnienia kół często zależy, czy podróż będzie bezpieczna. Wyjaśniamy jak wybrać pompkę do roweru, która sprawdzi się nawet w najcięższych warunkach. Pompowanie opon to bez wątpienia umiejętność, którą każdy rowerzysta powinien opanować do perfekcji. Jazda na bardzo twardych lub miękkich oponach jest zwyczajnie niebezpieczna, dlatego lepiej unikać takich sytuacji. Z reguły w najmniej odpowiednim momencie pękają dętki. Dlatego zawsze warto mieć ze sobą jedną dętkę na wszelki wypadek. Nawet, jeśli nie wiesz jak wymienić dętkę to jest duża szansa, że znajdzie się ktoś, kto zaoferuje swoją pomoc. Zakup dodatkowego ogumienia jest bardzo dobrym pomysłem, dlatego trzeba to dokładnie przemyśleć. 

Ciśnienie w oponach

Jadąc na flaku męczymy się zdecydowanie szybciej, ponieważ opony stawiają dużo większy opór w czasie jazdy. Należy jednak mieć na uwadze, że jazda na niskim ciśnieniu jest zalecana, gdy poruszamy się po ciężkim, wymagającym terenie. Nie można też pompować zbyt mocno, ponieważ wysokie ciśnienie może wyraźnie pogorszyć trakcję opon. Każdy właściciel roweru powinien posiadać przynajmniej jedną pompkę, ponieważ może się przydać w najmniej spodziewanej sytuacji. Oczywiście na stacjach benzynowych znajdują się kompresory i zawsze można tam podjechać. Kompresory jednak nie zawsze są sprawne, dlatego lepiej odpowiednio się zabezpieczyć. Jest to również czasochłonne, ponieważ niektórym dojazd do stacji benzynowej zajmuje dużo czasu. Pompka do roweru ręczna: https://sprint-rowery.pl/pompki-rowerowe jest przydatna, a do tego bardzo tania. Każdy może bez większych problemów znaleźć model, który mu odpowiada, ponieważ wybór jest naprawdę duży. 

Budżet na pompkę rowerową

Jeżeli posiadamy odpowiedni budżet to można zakupić od razu dwie pompki, czyli pompkę dużą podłogową oraz pompkę ręczną. Pompka podłogowa będzie do użytku domowego, ponieważ jest zbyt duża i ciężka, żeby zabierać ją ze sobą na wycieczki rowerowe. W tej kwestii idealnie sprawdzi się pompka ręczna, która praktycznie nic nie waży i zajmuje naprawdę bardzo mało miejsca. Dzięki temu, że jest lekka to nie ma ona większego wpływu na komfort jazdy, ponieważ rowerzysta nawet nie odczuwa, że ją wiezie ze sobą. Wśród najmniejszych pompek trzeba przede wszystkim wymienić pompki na naboje CO2. Mają one jednak jeden poważny minus, a mianowicie trzeba systematycznie dokupować naboje CO2. Jest to jednak dobre rozwiązanie dla kolarzy szosowych, którzy nie mają nawet gdzie schować klasycznej pompki ręcznej, ponieważ wszelkie obciążenie działa niestety na ich niekorzyść.