Pompka rowerowa do regulacji ciśnienia w oponach

pompka rowerowa

Pompka rowerowa do regulacji ciśnienia w oponach 

Pompki stanowią obowiązkowe akcesorium dla kierowców jednośladów. Ich używanie poprawia komfort jazdy oraz bezpieczeństwo. Te narzędzia służą do pompowania opon i dętek. Dzięki modelom z manometrem można kontrolować ciśnienie w kołach, co stanowi duży walor. Poszczególne modele różnią się od siebie konstrukcją oraz gabarytami.

Modele ręczne do pompowania jednośladów

Wśród akcesoriów do jednośladów można wyróżnić ręczne modele do pompowania kół. Można je transportować wygodnie na ramie bądź w bagażniku, gdyż charakteryzują się niewielkimi gabarytami oraz niską wagą. Te pompki rowerowe posiadają wygodny w użyciu, ergonomiczny uchwyt. Dzięki nim przy niewielkim nakładzie pracy można dokładnie napompować dętkę. Kolejny rodzaj stanowią stacjonarne urządzenia. Posiadają wężyk, umieszczone są na solidnej podstawie, która nie przesuwa się w trakcie napełniania kół powietrzem. Są one duże i stabilne oraz co ważne, bardzo efektywne. Można je przechowywać w domu bądź garażu.

Porządne akcesoria z manometrem

W pompkach rowerowych często stosowany jest manometr, który wskazuje na czytelnym wyświetlaczu ciśnienie w kołach. Dzięki temu narzędziu można perfekcyjnie uzupełnić opony powietrzem. Manometr występuje zarówno w modelach ręcznych jak i tych stacjonarnych. Może służyć do pompowania jednośladów dziecięcych, szosowych, górskich czy też miejskich. Pompki z manometrem wyposażone są w wygodną rękojeść oraz wysokiej jakości komponenty. Wyposażone są często w blokadę końcówki pompującej.