Rower turystyczny dla mężczyzn, a kobiet – różnice w trekkingach

rower trekkingowy

Turystyka to jedna z najpopularniejszych aktywności podejmowanych przez osoby korzystające z rowerów rekreacyjnie. Rowery trekkingowe przypadną do gustu osobom, które przepadają za długimi letnimi wycieczkami i okazjonalnie terenowymi trasami. Zapewniają one największy komfort, a także mają pełne wyposażenie przygotowujące nas zarówno na asfalt, jak i nieco zalesione miejsca.

Jakie są cechy charakterystyczne roweru dla mężczyzn?

Cechą wyróżniającą rower trekkingowy męski jest budowa ramy. Kształt i geometria górnej rury sprawia, że wejście na rower wymaga pewności siebie i wysokiego wzrostu. Duży rozmiar często związany jest też z większymi kołami. Panowie częściej wybierają modele 28 calowe. Charakterystycznym elementem wersji dla mężczyzn jest zastosowanie kolorów ciemniejszych, a także pobudzających do działania barw np. koloru czerwonego.

Co wyróżnia rower trekkingowy dla kobiet?

rower trekkingowy

Panie, które chciałyby skorzystać z wygody, jaką oferuje rower trekkingowy w warunkach miejskich mogą liczyć na małą ramę wykonaną z aluminium. Ważne jest to, aby taki rower był nieco lżejszy niż w przypadku wersji męskiej. Sprawdzają się koła o mniejszej wielkości 26 cali, a także zmniejszonym dystansie od siebie. Przedstawicielki płci pięknej mogą liczyć na kolory bardziej jaskrawe np. różowy, ale też biel, turkusowy czy gwiezdną szarość.

Na ogół rowery trekkingowe służą turystyce miejskiej. Warto wybierać spośród takich marek jak Romet, Merida, Haibike, co da nam pewność wysokiej jakości oraz trwałości przez cały czas użytkowania.