Dla kogo opony 28 cali będą najlepsze?

W zależności od tego czy rower jest użytkowany w warunkach miejskich czy terenowych z pewnością inny rodzaj i rozmiar opon będzie się przekładał na odpowiednio wysoki komfort jazdy.

Najpopularniejsze opony w rowerach miejskich

Opony miejskie są wyposażone najczęściej w opony 26” oraz 28”. W przypadku rowerów wyczynowych czy sportowych dużą rolę odgrywa masa i wzrost użytkownika. Jednak w przypadku rowerów miejskich wybór jednych czy drugich opon powinien być podyktowany przede wszystkim potrzebami i stylem jazdy.

Opony rowerowe 26 cali

Jeżeli rower jest użytkowany do dojazdów do pracy, w sytuacji gdy na trasie przejazdu jest sporo przeszkód, takich jak krawężniki, studzienki to mniejsza i szersza opona zapewni lepsze prowadzenie roweru. Dojazd do pracy zazwyczaj oznacza spokojną jazdę, gdy użytkownik nie ma zamiaru „zgrzać się” bijąc rekordy prędkości. Mniejsza opona ułatwi manewrowanie w ciasnych przejazdach, choćby między samochodami na parkingach oraz co bardzo ważne, wniesienie roweru do biura czy mieszkania będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Opony rowerowe 28 cali

Jeżeli jednak celem jest pokonywanie długich tras z nawierzchnią szosową to nie ulega wątpliwości, że większe opony będą znacznie sprytniejszym wyborem. Rower wyposażony w opony 28-calowe będzie łatwo rozpędzał się do większych prędkości, a jej utrzymanie będzie wymagało mniejszej ilości wysiłku. Natomiast ruch jednośladu będzie pewny i stabilny. Dysponując wyżej przedstawionymi informacjami z pewnością wybór odpowiednich opon nie powinien już nastręczać trudności.