Klamkomanetki – rozwiązanie przyszłości

W rowerach możemy spotkać bardzo wiele różnego rodzaju, bardzo zaawansowanych technicznie urządzeń, które pozwalają skutecznie poruszać się po różnego rodzaju terenie. Jednym z zaawansowanych rozwiązań, które jest niezwykle przydatne to klamkomanetka – coś co na pierwszy rzut oka jest rozwiązaniem bardzo powszechnym, ale tylko dobre i sprawdzone modele i producenci stawiają na najwyższej jakości sprzęt.

Klamkomanetka w rowerze miejskich

Pewnym mitem jest, że klamkomanetki https://www.goride.pl/klamkomanetki powinny być stosowana przede wszystkich w rowerach treningowych, gdzie obciążenie prace przerzutek jest bardzo wysokie. Czy zatem producenci rowerów ograniczają się tylko do tych typów sprzętu?

Właśnie nie. Najlepiej może o tym świadczyć fakt, że rowery treningowe spadły na drugie miejsce właśnie po rowerach miejskich, gdzie obecnie na szeroką skalę montowane są klamkomanetki.

Rower miejski jest troszkę cięższy i wygoda jazdy właśnie na nim jest mniejsza, dlatego to właśnie rozwiązanie techniczne z montażem klamkomanetki pozwala skutecznie usprawnić jazdę i zwiększyć komfort poruszania się.

Shimano liderem produkcji klamkomanetek

Firma Shimano już od jakiegoś czas stara się rozwijać w produkcji i dystrybucji klamkomanetek, które doskonale można wykorzystać w modelach rowerów miejskich czy treningowych.

Właśnie Shimano uznało, że będzie inwestować w rozwój właśnie tego typu sprzętu. Co ważne, dystrybucja rozwiązań klamkomanetek rozwija się także u innych producentów, którzy chcą bezpośrednio dorównać firmie Shimano w sprzedaży i rozwoju tego typu osprzętu.