Jakie koła do roweru szosowego?

Aby rower mógł spełniać swoje zadania musi posiadać oczywiści porządne koła, a dokładniej mówiąc wysokiej jakości opony. Dobrze dobrane komponenty znacząco wpływają na komfort codziennej jazdy.

Jakie koła wybrać?

Osoby, które chcą kupić obręcze i same gumy powinny rozglądać się za modelami 25″ o średnicy 622 mm. Pamiętać należy o tym, że im większe koło ma rower szosowy, tym oczywiście większą prędkość można rozwinąć. Początkujący rowerzyści powinni pamiętać również i o tym, że większe koła oznaczają również lepszy kontakt z nawierzchnią po której się porusza. Jeżeli chodzi o opony to pamiętać należy przede wszystkim o ich ciśnieniu. Im więcej powietrza jest w oponach, tym oczywiście opory toczenia są mniejsze. Niestety przy dużym ciśnieniu automatycznie spada przyczepność roweru szosowego do nawierzchni, dlatego też warto poszukać idealnego kompromisu.

rowery szosowe

Sprawny układ napędowy

Dobry rower szosowy powinien posiadać oczywiście niezawodny układ napędowy wraz z przerzutkami. W dzisiejszych czasach standardem są napędy 9-11 rzędowe. Biegi w rowerach szosowych znacząco ułatwiają podróżowanie, dlatego też nie można przejść obok nich obojętnie. Dla osób początkujących w zupełności wystarczy rower szosowy z napędem 9-11 rzędowym. Profesjonalni zawodnicy powinni rozejrzeć się za rowerami z większą ilością przerzutek. Niestety nawet najlepszy sprzęt nigdy nie zapewni nam satysfakcjonujących wyników ponieważ zawsze liczy się technika jazdy.