Rower miejski – czy warto?

Coraz więcej osób decyduje się w swoim codziennym życiu na poruszanie się rowerem. Dzieje się tak z różnych przyczyn. Z jednej strony jest to chęć dbania o środowisko. Z drugiej strony jest to po prostu wygodne. Zwłaszcza w coraz bardziej zakorkowanych miastach. Trzeba jednak wiedzieć, że do jazdy po mieście warto wybrać odpowiednio dostosowany do tego rower.

Praktyczność roweru miejskiego

Mowa tu oczywiście o rowerze miejskim. Jak sama nazwa wskazuje jest to idealnie przystosowany model roweru właśnie do jazdy w terenie miejskim. Składa się na to kilka czynników. Po pierwsze rowery miejskie posiadają specyficzną konstrukcję. Powoduje ona, że rowerzysta podczas jazdy jedzie w pozycji siedzącej. To sprawia, iż taka jazda zdecydowanie mniej męczy plecy. Po drugie rower ten posiada zamontowany bagażnik. Dzięki temu bez problemu można wybrać się rowerem na codzienne zakupy.

Nowoczesny design

Trzeba także przyznać, iż rowery miejskie charakteryzuje bardzo ciekawy design. Wspomniano o bagażniku. Producenci tych rowerów proponują wiele rodzajów bagażników i koszyków. Dodatkowo liczyć można na zamontowanie skórzanego siodełka. Także oświetlenie produkowane jest w bardzo nowoczesnym designie.

Rower miejski cieszy się największą popularnością w Amsterdamie, stolicy Holandii. Jednak i w Polsce można już od kilku lat zauważyć rosnącą popularność tego typu roweru. I wszystko wskazuje na to, iż trend ten będzie trwał nadal.