Cross na każdą trasę

rowery crossowe

Długie wycieczki za miasto, zdobywanie górskich terenów, dojazd do pracy czy do szkoły, we wszystkich tych warunkach z pewnością sprawdzi się rower crossowy. Jego uniwersalna budowa i charakter będą odpowiadały każdemu.

Nie tylko na górki

Chociaż zazwyczaj kojarzy się on raczej z pojazdami przeznaczonymi dla młodych ludzi, wariujących po górkach i wzniesieniach to jest to stereotyp. Rowery crossowe takie jak www.zico-bike.pl/crossowe bowiem będą odpowiadały każdemu, kto lubi wygodną i komfortową jazdę, pokonywanie długich i mniej lub bardziej skomplikowanych tras, czy to na leśnym terenie czy też w mieście lub na szosie. Są one też stosunkowo lekkie, więc na pewno będą odpowiednie dla tych osób, które muszą na przykład wnosić je po schodach.

Rowery crossowe to komfort

rowery crossoweCechami charakterystycznymi tych jednośladów jest to, że mają duże koła –  zwykle 28 cali, a siodełko umieszczone jest nieco niżej niż kierownica, więc pozycja osoby jadącej jest stosunkowo komfortowa. Duże znaczenie mają tutaj także opony, które mają sporo z  ogumienia szosowego, a także z górskiego. Są one więc grubsze i z konkretniejszym bieżnikiem, niże te szosowe, ale z drugiej strony jednak cieńsze, niż te w rowerach górskich. Jeżeli mamy problem z tym, na jaki rower się zdecydować i w który zainwestować, to zazwyczaj właśnie model crossowy okaże się najlepszym wyborem. Od wielu lat zresztą cieszy się on bardzo dużym zainteresowaniem, a producenci prześcigają się w coraz to ciekawszych rozwiązaniach.