Ciekawe szlaki rowerowe

Wakacje to idealny moment na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. W tym roku większość z nas spędzi je w naszym kraju. To doskonały czas na poznanie ciekawych miejsc w naszym kraju, zaznajomienie się z pobliską przyrodą.

Najciekawsze trasy

Świetnym pomysłem będzie zabranie całej rodziny i zwiedzenie Polski na rowerach. Nasz kraj oferuje wiele wspaniałych, malowniczych tras, w zależności dokąd chcemy się udać. Sieci dróg rowerowych są wciąż rozbudowywane i standardem dorównują tym na zachodzie Europy. Jeżeli planujemy wypad nad morze, dobrym pomysłem będzie wybór trasy Velo Baltica. Trasa jest świeżo wyremontowana, po drodze możemy znaleźć liczne miejsca do odpoczynku. Droga ciągnie się od Słupska, aż do Kołobrzegu, wzdłuż wybrzeża skąd możemy podziwiać morze. W górach jedną z najpiękniejszych tras będzie Velo Dunajec. Trasa rozpoczyna się pod samymi Tatrami w Zakopanem, a później biegnie wzdłuż Dunajca do Tarnowa, stąd możemy podziwiać niezwykle malownicze tereny. Po drodze mijamy zamek w Niedzicy i docieramy aż do Szczawnicy.

Odpowiedni sprzęt

Wybranie takiej formy odpoczynku wiąże się z doborem odpowiedniego sprzętu, sklep rowerowy kraków (https://www.dobrerowery.pl/), posiada szeroki asortyment i spełni każde oczekiwania. Choć trasy nie są bardzo wymagające i w całości przebiegają po specjalnie wytyczonych asfaltowych drogach, zwykły rower miejski nie sprawdzi się w takich warunkach. Należy pomyśleć też o własnym bezpieczeństwie, kask, rękawiczki rowerowe, ochronią nas podczas upadku.