Łatwy do opanowania rower trekkingowy – co zapewnia?

rower trekkingowy

Rower trekkingowy łączy w sobie to, co najlepsze w rowerach wytrzymałościowych i górskich. W przeciwieństwie do bardzo sztywnego roweru górskiego, rower trekkingowy jest bardziej komfortowy. Rozluźniona pozycja jazdy pozwala na wielogodzinną jazdę bez zmęczenia. Jednak geometria tego typu roweru zapewnia również dobre osiągi na mniej wymagających trasach.

Solidny i wytrzymały rower trekkingowy

Rower trekkingowy ze sklepu GreenBike charakteryzuje się solidnością i wytrzymałością. Znajduje to szczególne odzwierciedlenie w oponach i obręczach, które wykonane są z wyższej jakości materiału niż w standardowych rowerach. Grubsza warstwa gumy, większa liczba szprych i szersza obręcz pozwalają oponom na pochłanianie większej ilości wstrząsów, a tym samym zachowanie kształtu przez dłuższy czas. Jednocześnie ten typ opon ma dobre właściwości terenowe. Zwykle istnieje potrzeba stosowania amortyzacji na przednim widelcu.

Rowery trekkingowe skierowane są zarówno do amatorów jak i profesjonalistów. Przeznaczone są do długich wycieczek, gdzie nacisk kładzie się głównie na właściwości jezdne i dodatkowe wyposażenie. Taki rower powinien być kompaktowy, wygodny i niezawodny. Ważnym plusem jest fakt, że jest wyposażony w bagażnik, ponieważ umożliwia on załadowanie wszystkich niezbędnych rzeczy.

Różnorodność modeli trekkingowych

rower trekkingowy

Obecnie istnieje ogromna różnorodność modeli, które różnią się od siebie konstrukcją, materiałami, z których są wykonane, rozmiarami i ceną. Rowery trekkingowe cieszą się popularnością wśród rowerzystów, którzy cenią sobie niezawodność i bezpieczeństwo roweru, a także jego wysoką praktyczność. Główne cechy roweru trekkingowego to:

– solidna konstrukcja – rower jest w stanie pokonać każdą przeszkodę na swojej drodze;
– niezawodność – taki rower nie powinien się zepsuć nawet po kilku latach intensywnego użytkowania;
– uniwersalne właściwości jezdne – model ten powinien radzić sobie w trudnym terenie;
– wygodne siodełko – zapewnia ono wysoki poziom komfortu podczas długiej podróży;
– wyposażony we wszystkie niezbędne akcesoria – takie jak widelec teleskopowy (amortyzacja) czy hamulec przedniego koła (hamulce tarczowe).