Wakacje na dwóch kółkach

Na terenie całego kraju z roku na rok powstaje coraz więcej tras rowerowych, które doskonale nadają się do zorganizowania przynajmniej kilkudniowej wyprawy. Miłośnicy jazdy na rowerze mogą wybierać spośród rozmaitych kierunków i wariantów trudności. Najdłuższy jest szlak Green Velo, którego sumaryczna długość wynosi ponad 1000 km. Nie brakuje jednak także i krótszych odcinków – wystarczy dobrze poszukać.

Rower – podstawa takiej wyprawy

Ciężko sobie wyobrazić wyprawę rowerową z sakwami i przejechanie kilkuset kilometrów na zwykłym składaku. Nie oznacza to że się nie da tego zrobić – oczywiści że się da, tylko będzie to bardzo męczące, a sama jazda z pewnością nie będzie nazbyt wydajna. Problem nie pojawia się tylko w przypadku przestarzałego składaka, do takiej eskapady zupełnie nie nadaje się także rower miejski, szosowy czy górski. Idealnie sprawdzi się się za to rower turystyczny.

Czym charakteryzuje się taki sprzęt?

Rowery turystyczne od GoRide przeznaczone są do długich wypraw, a co za tym idzie, muszą posiadać solidną konstrukcję, która wytrzyma długotrwałe obciążenie nie tylko samego rowerzysty, al także całego ekwipunku spakowanego w sakwy. Rowery tego typu może i nie rozwiną zawrotnych prędkości, tak jak rowery szosowe, za to są bardzo wytrzymałe i nadają się do jazdy zarówno po asfalcie jak i w bardziej wymagającym terenie, na przykład po drogach nieutwardzonych, na których każda szosówka odniosłaby sromotną porażkę.