Rękawiczki rowerowe – asortyment, który przydaje się zwłaszcza w okresie zimowym

Zima to trudny okres dla miłośników kolarstwa. Nie dość, że warunki atmosferyczne nie sprzyjają wysiłkowi fizycznemu, to jeszcze należy się odpowiednio ubrać, by zbytnio nie wyziębić organizmu.

Czemu zima to niedobry czas na rower?

Po pierwsze dlatego, że jezdnie są oblodzone i śliskie, więc trzeba zachować wzmożoną czujność, by uniknąć upadku. Po drugie zimą znacznie trudniej rozwijać większe prędkości i pokonywać terenowe przeszkody. O tej porze roku trzeba też pamiętać, by mieć na odzieży więcej odblasków. One sprawiają, że jest się bardziej widocznym po zapadnięciu zmroku.

Rękawiczki rowerowe – czemu są dobre na zimę?

A choćby dlatego, że dzięki nim palce u rąk tak bardzo nie marzną. To ważne, żeby były one w pełni sprawne i rozgrzane. W końcu od ich zwinności zależy, w jaki sposób kieruje się rowerem. Rękawiczki rowerowe (sprawdź dostępne modele) chronią też przed odmrożeniem skóry na dłoniach. Ich zaletą jest także to, że nie krępują ruchów, przez co w ogóle nie czuć, że ma się je na sobie.

Czy rękawiczek rowerowych powinno się używać wyłącznie w miesiącach zimowych?

Ależ skąd. Złe warunki pogodowe i wszechobecna wilgoć w powietrzu może zdarzyć się również latem. W miesiącach letnich najczęściej zakłada się rękawiczki bez palców. Dzieje się tak, bo w lecie nie ma wyraźnej potrzeby ochrony powierzchni całej dłoni. Latem wspomniane rękawiczki stanowią raczej zabezpieczenie przed urazami dłoni i palców.