Jak wybrać bluzę rowerową?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się bluza rowerowa. Trzeba mieć na uwadze, że chłodniejsze dni mogą przyjść nawet w środku lata.

Wybór bluzy rowerowej

Jazda w samej koszulce rowerowej może nie być komfortowa, dlatego dobrze jest zakupić bluzę dobrej jakości. Cieplejszą warstwę odzieży w zapasie trzeba mieć również ze sobą, gdy wybieramy się w góry. Dobór odpowiedniej odzieży nie jest tak prosty, jak to mogłoby się wydawać. Warunki pogodowe bywają różne, dlatego trzeba się odpowiednio przygotować na wycieczkę rowerową. Warto mieć wiele ubrań w garderobie, żeby zawsze móc dobrać coś do określonej pogody. Dobrze jest ubierać kilka warstw, ponieważ wtedy jedną warstwę można zawsze ściągnąć. Najlepiej robić zakupy w renomowanych sklepach, które cieszą się dobrą opinią i wiele lat działają na rynku. Najlepiej wypadają bluzy wyprodukowane z materiałów syntetycznych lub wełny merynosów. Taka wełna jest jednak dosyć droga, dlatego nie wszyscy mogą sobie pozwolić na tak duży wydatek.

Bluzy ocieplane

Organizm może się nawet zacząć pocić, jeżeli założymy drugą warstwę ubrań na siebie. Nie ma to większego znaczenia, jeżeli planujemy spokojną wycieczkę rowerową. Jeśli jednak zamierzamy narzucić większe tempo to bluza powinna być odpowiednio cienka. Mokre ubrania przyklejone do ciała stwarzają niesamowity dyskomfort. Raczej nikt nie lubi takich sytuacji, dlatego dobrej jakości bluza rowerowa jest po prostu potrzebna.

bluza rowerowa

Bluza powinna też szybko schnąć, ponieważ wtedy można zaoszczędzić czas na wyjazdach rowerowych. Należy zwrócić szczególną uwagę na ocieplenie oraz grubość materiału. W sklepach odzieżowych można znaleźć bluzy ocieplane, które sprawdzą się idealnie w chłodniejsze dni. Dostępne są też cienkie bluzy, których głównym zadaniem jest ochrona przed wiatrem. Wybór jest bardzo duży, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie.