Idealny rower crossowy

Rower jako pojazd kołowy wprawiany w ruch siłami mięśni nóg ma w dzisiejszych czasach wielu zwolenników. Bardzo prosty w obsłudze jednoślad spełnia wiele funkcji. Można z niego korzystać wyczynowo lub w codziennym życiu np. w drodze do pracy, z dzieckiem z tyłu w foteliku, czy towarzysko organizować wycieczki krajoznawcze. Wachlarz typów rowerów jest szeroki, na szczególną uwagę zasługują popularne rowery crossowe.

Rower crossowy – same zalety

Rower crossowy jest bardziej uniwersalny niż typowy rower górski, szosowy, czy trekkingowy. Łączy cechy tego sprzętu, dając możliwości jazdy po asfalcie oraz nierównościach w lesie. Można powiedzieć, że to opcja pośrednia, dla niezdecydowanych.

rowery crossowe

Ten typ rowerów wyróżnia:

  1. lekkość zapewnia stalowa konstrukcja, ułatwia przemieszczanie sprzętu, szczególnie kobietom
  2. prosta konstrukcja bez zbędnych akcesoriów
  3. szerokie, bieżnikowane koła  i wąskie opony  ułatwiają bezpieczną jazdę
  4. sportowa geometria ramy zapewnia dobrą sterowość
  5. duża liczba przełożeń
  6. wygodne siodełko ulokowane poniżej linii kierownicy umożliwia prawidłową pozycje podczas jazdy
  7. wyposażenie w amortyzator, tłumiący wszelkiego rodzaju wstrząsy

Rower crossowy– jak wybrać?

Rower crossowy występuje w wersji dla kobiet i mężczyzn. W tej dla kobiet górna rama jest niżej opuszczona. Ułatwia to wejście i zejście z roweru. Także kierownica jest węższa oraz siodełko może być nieco szersze. Wybierając rower bierzemy pod uwagę wzrost i budowę ciała. Warto skorzystać z pomocy kogoś doświadczonego. Kolor to ostatnia rzecz, która powinna być brana pod uwagę. Warto sprawdzić rower, czy czuje się komfort jazdy. Producenci oferują różne modele.

Rower crossowy to świetna alternatywa dojazdu do pracy, szczególnie w korkach i wypadów poza miasto. Sprawdza się na zróżnicowanych terenach. Jest praktycznym i doskonałym rozwiązaniem.