Jaki rower kupić?

rower trekkingowy

Na rynku istnieje wiele typów rowerów. Każdy z nich przeznaczony jest to innego typu jazdy. Dlatego każdy fan dwóch kółek znajdzie coś dla siebie. Wśród najpopularniejszych rowerów wyróżnić można przede wszystkim dwa: rower trekkingowy oraz rower crossowy. Na pierwszy rzut oka, oba te rowery mogą wydawać się podobne. Jest jednak między nimi istotna różnica.

Rower trekkingowy

rower trekkingowyJest to rower, który świetnie spisuje się po jeździe na asfalcie. Przede wszystkim ze względu na węższe opony jakie ten typ roweru posiada. Dodatkowo rowery trekkingowe męskie takie jak https://www.zico-bike.pl/trekkingowe wyposażone są w dodatkowy sprzęt. Zaliczyć można do niego m.in. bagażnik, błotnik, a także oświetlenie na dynamo. Jest to zatem idealny rower na dłuższe przejażdżki.

Rower crossowy

O tego typu rowerze można by powiedzieć, iż jest to rower trekkingowy, lecz pozbawiony dodatkowych akcesoriów. Rower ten charakteryzuje się dość sporą średnicą kół. To bowiem, aż 28 cali. Szerokość opon sięga nawet 44 centymetrów. To co jednak zdecydowanie różni rower crossowy od roweru trekkingowego to pozycja osoby jadącej. W przypadku roweru crossowego nie jest ona tak wyprostowana jak w przypadku roweru trekkingowego. Przede wszystkim dlatego, iż rower crossowy przeznaczony jest także do jazdy to niezbyt równych podłożach.

To jaki rower zostanie wybrany zależy tylko i wyłącznie od naszych potrzeb i oczekiwań. Jasne jest jednak to, że rower trekkingowy bardziej przeznaczony jest to jazdy spokojnej. Rower crossowy natomiast bardziej nada się do większych szaleństw.